Devrimci Karargah Protestosunda Kadıköy Savaş Alanına Döndü

Yargıtay’ın Devrimci Karargah davasında verdiği onama kararını protesto eden grup havi fişekler atarak Kadıköy Meydanını savaş alanına çevirdi. Polis gruba biber gazı ile müdahale etti.Devrimci Karargah davasında Yargıtay’ın verdiği...

Devrimci Karargah Protestosunda Kadıköy Savaş Alanına Döndü

banner390
Yargıtay’ın Devrimci Karargah davasında verdiği onama kararını protesto eden grup havi fişekler atarak Kadıköy Meydanını savaş alanına çevirdi. Polis gruba biber gazı ile müdahale etti.

Devrimci Karargah davasında Yargıtay’ın verdiği onama kararını protesto eden bir grup akşam 19.00 sıralarında Kadıköy Boğa Meydanı’nda bir araya geldi. Bir süre sloganlar atarak karara tepki gösteren yaklaşık 60 kişilik grup daha sonra Buhariye Caddesi’ne yürüdü.

Burada basın açıklaması yapan grup bir süre slogan atmaya devam etti. Bazı grup üyelerinin polislere havai fişek atması üzerine polis gruba biber gazı ile müdahale etti. Kadıköy adeta savaş alanına dönerken bazı göstericiler gözaltına alındı.

Polisin sıktığı biber gazı ile çevreden geçen bazı vatandaşlar etkilenirken polis ile göstericiler arasında ara sokaklarda gerginlik devam ediyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.