EMNİYET BIÇAK TAŞIYANLARA GÖZ AÇTIRMADI!

Karaman Emniyet Müdürlüğü, Amaç Dışı Bıçak Taşımak ve Yaralayıcı, Bereleyici Alet Taşımaktan" 26.000.00 TL. idari para cezası uyguladı.

EMNİYET BIÇAK TAŞIYANLARA GÖZ AÇTIRMADI!

banner390
Karaman Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, ''İnsanı en yüce değer olarak kabul eden, toplumun hizmetinde olmayı ve vatandaş memnuniyetini temel hedef olarak gören, halktan aldığı destekle toplum düzenini bozan tüm olumsuzluklarla mücadeleyi amaçlayan çağdaş ve demokratik görev yapan Karaman İl Emniyet Müdürlüğü olarak, Toplumda, temel ve önemli nitelikte koruyucu, düzenleyici ve caydırıcı görevleri yerine getirmek, toplumsal yaşamın sağlıklı devamını sağlamak, kamu düzenini sağlayarak halkımızın emniyet içinde varlığını sürdürmesi amacı ile; 16.10.2015 ile 22.11.2015 tarihleri arasında Motorize Yunus Timlerimiz, Resmi Ekiplerimiz ve Yaya Devriye görevlilerimizce ilimiz şehir merkezinde bulunan okul çevreleri, İsmet Paşa Caddesi, 1. İstasyon Caddesi, 2. İstasyon Caddesi ve halkımızın yoğun olarak bulunduğu yerler ile çevresinde şüpheli yaya şahıslar, açık alanlar, park ve bahçelerde yapılan asayiş kontrol ve uygulamalarında; 125 şüpheli şahsa "Amaç Dışı Bıçak Taşımak ve Yaralayıcı, Bereleyici Alet Taşımaktan" Karaman Valiliğinin 13/03/2015 tarih ve 2015/02 sayılı kararı gereğince 5326 Sayılı Kabahatler Kanununun 32. Maddesi (Emre Aykırı Davranış-208 TL.) kapsamında toplam 26.000.00 TL. idari para cezası uygulanmıştır. Genel asayiş ve güvenliği önemli derecede doğrudan etkileyen ve kişi üzerinde maksadı dışında taşınması yasaklanan, 6136 sayılı Kanun kapsamına girmeyen kesici ve delici aletler ile çeşitli bıçaklarla işlenmesi muhtemel bıçakla yaralama, öldürme ve yağma gibi suçların önlenmesi amacı ile çalışmalarımıza hassasiyet ve kararlık ile devam edilecektir.'' denildi. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mustafa - 1 yıl önce
Karaman emniyet müdürlüğüne çok teşekkür ediyorum çok güzel bir uygulama olmuş insanların huzurunu bozmaya kimsenin hakki yoktur