Erzincan’da 61 Bin 500 Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi

Erzincan’da 61 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirildi.Edinilen bilgiye göre; Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalar neticesinde, Erzincan-Erzurum...

Erzincan’da 61 Bin 500 Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi

banner390
Erzincan’da 61 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre; Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalar neticesinde, Erzincan-Erzurum Karayolu üzerinde durdurulan ve sürücülüğünü C.Ö. (41) isimli şahsın yaptığı 27... plaka sayılı atık yağ taşıma aracında yapılan aramada; tankın içerisine özel bölmelerin yapıldığı ve üstten görünüm itibari ile bu bölmelerin yağ kovaları ile kamufle edildiği anlaşılması üzerine gizlenmiş vaziyette toplam 61 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirildi.

Ele geçirilen sigaraların yaklaşık piyasa değeri 369 bin TL olup, önlenen vergi kaybı ise yaklaşık 304 bin 500 TL olduğu öğrenildi.

Yakalanan C.Ö. isimli şahıs hakkında "5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet" suçundan yasal işlem başlatıldı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.