Eskişehir’de Maden Faciasına Tepki Eylemi

Eskişehir Emek ve Demokrasi Güçleri Platformu, Ermenek’te madende meydana gelen ve 18 işçinin mahsur kaldığı maden faciasıyla ilgili tepki eylemi yaptı.Adalar’da toplanan yaklaşık 80 kişilik grup, burada bir süre slogan attı. Daha sonra...

Eskişehir’de Maden Faciasına Tepki Eylemi

banner390
Eskişehir Emek ve Demokrasi Güçleri Platformu, Ermenek’te madende meydana gelen ve 18 işçinin mahsur kaldığı maden faciasıyla ilgili tepki eylemi yaptı.

Adalar’da toplanan yaklaşık 80 kişilik grup, burada bir süre slogan attı. Daha sonra Emek ve Demokrasi Güçleri Platformu adına konuşan Onur Kest, madende 18 işçinin hala mahsur olduğunu hatırlattı. Memlekette her gün 4 işçinin alınmayan tedbirler yüzünden hayatını kaybettiğini öne süren Kest, “Aynı madende daha önce 2 kere su baskını meydana gelmiş, düzenlemeler yapılsaydı, tedbirler alınsaydı işçi kardeşlerimiz şu an yerin 300 metre altında yaşam savaşı veriyor olmayacaktı. Soma’dan hiç ders çıkarmayan hükümet bu yaşananları da "iş kazası" olarak anacak” dedi.

“Bu toplumun artık daha fazla işçi ölümü haberi almaya sabrı kalmadı” diyen Kest, “Daha fazla işçinin ölmemesi, patronların artık gereken önlemleri alması için Karaman maden patronu yargılanmalı ve hak ettiği cezayı almalıdır” dedi.

Basın açıklamasından sonra grup, Ankara’da Halkevlerinin Ermenek eylemine yapılan polis müdahalesini protesto etmek için oturma eylemi yaptı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.