banner417
16 Aralık 2014 Salı 11:04
65 Okunma
Evinde Yangın Çıkan Cinayet Zanlısı Yakalandı
banner416
Maltepe’de bir evde çıkan yangın, 5 yıldır aranan bir cinayet zanlısının yakalanmasını sağladı.

Maltepe Kurt Sokak’ta geçtiğimiz günlerde bir evde bir yangın çıktı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri olaya müdahale ederek yangını kısa sürede kontrol altına alarak söndürdü. Yangın sonrası evde hasar tespiti yapan itfaiye ekipleri kilitli bir odada 18 kök Hint keneviri buldu. İtfaiyenin durumu bildirmesi üzerine olay yerine gelen polis, saksılara ekili olan Hint kenevirleri topladı.

Evdeki incelemelerde bulunan polis, yangın sonrası evden kaçan ev sahibi Hakan Gülcan hakkında da geniş çaplı araştırma başlattı. Maltepe Asayiş Büro ekiplerinin çalışması sonucunda Gülcan’ın kaçış nedeni de anlaşıldı. Hakan Gülcan’ın 2010 senesinde Zeytinburnu’nda bir cinayet işlediği ve aramasının olduğu belirlendi. Yanan evinin çevresinde adeta pusu kuran Maltepe Asayiş Büro ekipleri çok geçmeden firari Gülcan’ı evine gelip eşyalarını topladığı sırada kıskıvrak yakaladı.

Asayiş büroya getirilen Hakan Gülcan’ın 18 ayrı suçtan kaydı olduğu öğrenildi. Adliyeye sevk edilen zanlı tutuklanarak cezaevine konuldu.

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64