Eylem Yapan 34 İşçi Gözaltına Alındı

Aksaray’da, bir fabrikada çalışan 34 işçi, sendikaya üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarıldıklarını iddia ederek Hükümet meydanında oturma eylemi yaptı. Simit yiyen 34 işçi, bastırdıkları bildirileri vatandaşlara dağıtarak...

Eylem Yapan 34 İşçi Gözaltına Alındı

banner390
Aksaray’da, bir fabrikada çalışan 34 işçi, sendikaya üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarıldıklarını iddia ederek Hükümet meydanında oturma eylemi yaptı. Simit yiyen 34 işçi, bastırdıkları bildirileri vatandaşlara dağıtarak destek istedi. Bir süre eylemi sürdüren işçileri dağılmaları için uyaran polis, işçilerin uyarılara uymaması üzerine gözaltına aldı. Minibüslere bindirilen işçiler, sağlık raporları alınmak üzere Aksaray Devlet Hastanesi’ne getirildi. Sağlık raporları alınan 34 işçi daha sonra sorgulanmak üzere İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

İşçiler adına bir konuşma yapan Gıda İş Sendikası Genel Başkan Danışmanı Suat Karlıkaya, “Fabrika, sendika üyesi işçileri işten atıyor. Bu insanların emeklerini sömürüyorlar. Bizim mücadelemiz aslında Aksaray halkının mücadelesi. Bütün Aksaraylılardan bu mücadelemizde yanımızda olmalarını bekliyoruz. Mücadelemizde kesinlikle ve kesinlikle geri adım atmayacağız. Şu ana kadar 68 sendika üyesi işçimiz işten çıkarıldı. Biz, bunları mahkemelerde kazandık” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.