Fiber Kablolarına Fiber Online Sahibinden Sabotaj

Diyarbakır’da, internet erişimini sağlayan fiber kabloları, aralarında fiber online firma sahibinin de bulunduğu 6 kişi tarafından kesildi.Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 10-11 Eylül ile 20-21 Aralık tarihlerinde...

Fiber Kablolarına Fiber Online Sahibinden Sabotaj

banner390
Diyarbakır’da, internet erişimini sağlayan fiber kabloları, aralarında fiber online firma sahibinin de bulunduğu 6 kişi tarafından kesildi.

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 10-11 Eylül ile 20-21 Aralık tarihlerinde bir firmaya ait 23 ayrı noktada fiber kabloların kesildiği belirtildi. Açıklamada, “Haberleşmenin engellenmesi, mala zarar verme ve iki noktada bağlantı cihazlarının çalınması ile hırsızlık ve sabotaj olayı meydana gelmiştir. Kesinti nedeni ile yüklü miktarda maddi kayıp yaşandığı gibi vatandaşa internet üzerinden verilen hizmetlerde aksamalar yaşanmıştır. Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin yapmış olduğu çalışmalarda, olayla ilgili olarak, aralarında ilimizde faaliyetini sürdüren bir fiber online firma sahibi İ.G. İle firma çalışanı F.A. ve yine farklı bir firmanın çalışanları M.A., O.K., H.K ve F.U. olmak üzere toplam 6 şüpheli şahıs ekiplerimizce yakalanmıştır” denildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.