Gümrük Ekipleri 412 Bin 500 Paket Kaçak Sigara Ele Geçirdi

ANKARA (İHA) – Kocaeli’nin Körfez ilçesindeki Evyapport Limanı’nda bir konteynerde yapılan aramada 3 milyon 519 bin 494 TL değerinde 412 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirildi.Dubai’den Evyap Limanı’na gelen bir konteynerın yükünün...

Gümrük Ekipleri 412 Bin 500 Paket Kaçak Sigara Ele Geçirdi

banner390
ANKARA (İHA) – Kocaeli’nin Körfez ilçesindeki Evyapport Limanı’nda bir konteynerde yapılan aramada 3 milyon 519 bin 494 TL değerinde 412 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirildi.

Dubai’den Evyap Limanı’na gelen bir konteynerın yükünün 12 bin kilogram yün battaniye beyan edilmesi ekipleri şüphelendirdi. Yapılan kontrolde riskli olarak değerlendirilen konteyner kırmızı hatta yönlendirildi. Bulunduğu yerden alınarak arama alanına getirilen konteyner, Kocaeli Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ve Derince Gümrük Müdürlüğü personelince incelendi. Dedektör köpeği “Tütün”ün de katıldığı aramada konteynerin görünen ön kısmının battaniye, arka kısmının ise tamamen sigara yüklü olduğu görüldü. Ekiplerin kontrolünde boşaltılan konteynerde üzerlerinde TAPDK bandrolü ve Türkçe uyarı işaretleri bulunmayan gümrüklenmiş değeri 3 milyon 519 bin 494 TL olan 412 bin 500 paket kaçak sigara tespit edilerek el konuldu. Olayla ilgili 1 kişi hakkında Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde suç duyurusunda bulunuldu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.