banner417
banner425
29 Ekim 2014 Çarşamba 09:07
96 Okunma
Hastaya Müdahale Eden Sağlık Görevlileri Darp Edildi
banner416
Adıyaman’ın Kahta ilçesinde bir hastaya müdahale eden iki sağlık görevlisinin, hasta yakınları tarafından darp edildiği iddia edildi.

Edinilen bilgiye göre, Adıyaman’ın Kahta ilçesinde baygınlık geçiren bir hastaya müdahale etmek için bir eve giden Kahta 112 sağlık ekiplerinden Tuğba Kaya ve Keziban Koç adlı sağlık görevlileri, iddiaya göre hasta yakınları tarafından darp edildi. Baygınlık geçiren hastayı ayılttıktan sonra ambulansa götürmeye çalışan görevliler hasta yakınlarının saldırısına uğradı. Darp edilen sağlık görevlileri evden kaçıp ambulansa sığınarak olay yerinden uzaklaştı.

Kahta Devlet Hastanesi’ne giderek darp raporu alan sağlık görevlileri daha sonra Hürriyet Polis Merkezi’ne giderek saldırganlardan şikayetçi oldu. Sağlık görevlilerine saldırdıkları iddia edilen ve isimleri açıklanmayan saldırganların polis tarafından gözaltına alındığı ve daha sonra serbest bırakıldıkları öğrenildi.

Akşam saatlerinde yaşanan olay sonrası Sağlık-Sen Adıyaman Başkanı Yasin Barutçu ve yönetim kurulu üyeleri Kahta’ya gelerek saldırıya uğrayan sağlık görevlilerini 112 komuta merkezinde ziyaret etti.

Yasin Barutçu geçmiş olsun dileklerini ileterek, sağlık çalışanlarına yapılan saldırıyı kınadı. Barutçu, geniş açıklamayı daha sonra yapacağını açıkladı.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426