banner417
banner425
31 Ekim 2014 Cuma 14:56
43 Okunma
Hemzemin Geçitte Kaza: 7 Yaralı
banner416
Bitlis’in Tatvan ilçesinde, hemzemin geçitte kamyonetle trenin çarpışması sonucu 7 kişi yaralandı.

Edinilen bilgilere göre kaza, Bahçelievler Mahallesi’ndeki hemzemin geçitte meydana geldi. Arif K. yönetimindeki 56 AZ 404 plakalı kamyonet, hemzemin geçitten geçerken tren çarpmasıyla yaklaşık 20 metre sürüklendi. Kazada araç içindeki İzettin K., Maide E., Güler O. ile Narin, Songül, Kübra ve Ceren G. yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla Tatvan Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, sürücü Arif K. İse yara aldan kurtuldu.

Kazadan dolayı kullanılamaz hale gelen aracın sürücüsü Arif K., tren geldiği zaman hemzemin geçitteki geçit ışıklarının çalışması ve bariyerlerin kapanması gerektiğini belirtti. Araç ile tren yollarının kesiştiği noktada ışıkların ve bariyerlerin çalışmadığına dikkat çeken Arif K., “Burası yol geçiş yeri. Benim canım yandı, başkalarının canı yanmasın. Burada geçiş varsa, buranın kapanması lazım. Biz hangi ülkede yaşıyoruz? İmkanımız yok mu? Tren geldiği zaman sinyal verip kapanması çok mu zor? İkaz ve uyarı anlamında hiçbir şey çalışmıyor” dedi.

Işıkların yanmadığını ve bariyerlerin çalışmadığını belirten vatandaşlardan Abdulhalim Kartal ise, ışıkların ve bariyerlerin taktırıldığını, zamanla çalışmadığı için tekrar söktürüldüğünü ve önlem olmadığı için aynı yerde çok sayıda kazanın yaşandığını söyledi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426