Hidayet Karaca’nın Tutukluluğuna İtiraz

‘Paralel Yapı’ iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında ‘terör örgütü yöneticiliği’ suçlamasıyla tutuklanan Hidayet Karaca’nın avukatları tutuklama kararına itiraz etti.“Paralel Yapı’ iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma...

Hidayet Karaca’nın Tutukluluğuna İtiraz

banner390
‘Paralel Yapı’ iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında ‘terör örgütü yöneticiliği’ suçlamasıyla tutuklanan Hidayet Karaca’nın avukatları tutuklama kararına itiraz etti.

“Paralel Yapı’ iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Samanyolu Televizyonu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın da aralarında bulunduğu 4 kişi geçtiğimiz cuma günü tutuklanmıştı. Karaca’nın avukatı Fikret Duran, tutuklama kararına itiraz etti.

Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne gelerek karara itiraz eden avukat Duran, daha sonra adliye önünde açıklama yaptı. Müvekkili Karaca’nın serbest bırakılması için itiraz ettiklerini belirten avukat Duran, “Sulh Ceza Mahkemesi’nin verdiği kararın doğru olduğuna inanmıyoruz. Fakat başkaca müracaat makamı olmadığından itiraz dilekçemizi sunduk. Hidayet Karaca’nın özgürlüğü için her platformda yasal hakkımızı sonuna kadar savunacağız. Bugün kararı veren hakime itiraz ettik. Üç gün içerisine kararını vermesini bekliyoruz” dedi.

Avukat Duran, açıklamalarının ardından adliyeden ayrıldı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.