Hortum Seraları Yerle Bir Etti

Antalya’nın Kumluca ilçesinde meydana gelen aşırı yağış, fırtına ve ardından gelen hortum seraları yerle bir etti.Mavikent Mahallesi’nde dün gece saat 22.30 sıralarında meydana gelen hortum seralara, portakal bahçelerine zarar verirken,...

Hortum Seraları Yerle Bir Etti

banner390
Antalya’nın Kumluca ilçesinde meydana gelen aşırı yağış, fırtına ve ardından gelen hortum seraları yerle bir etti.

Mavikent Mahallesi’nde dün gece saat 22.30 sıralarında meydana gelen hortum seralara, portakal bahçelerine zarar verirken, evlerin kiremitlerini uçurdu. Enerji nakil hatlarına da zarar veren hortum vatandaşlara korku dolu anlar yaşattı.

Seraların yerle bir olduğu Mavikent Mahallesi Yenice mevkiinde vatandaşlar korkudan evden çıkamadıklarını söylerken, “Hortum portakal ağaçlarını kırdı. Çam ağaçlarını devirdi. Seralarımızı yıktı. Evlerimiz bile salladı. Çok korktuk” dediler.

Kumluca Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Adem Aydın ise sabah saatlerinde ekiplerin hasar tespit çalışmalarına başladığını belirterek, “Net bilgiyi ondan sonra vereceğiz” dedi.

500 DÖNÜM ALANDA ETKİLİ OLDU

Kumluca Ziraat Odası başkanı Süleyman Kayhan da konuyla ilgili açıklamasında, “Gece saat 22.30 sıralarında meydana gelen hortum yaklaşık 500 dönümlük bir alandan geçmiş. Bu alanda zarar görmeyen sera çok az görünüyor. Ancak gerçek zarar hasar tespitinden sonra belli olacak” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.