İzmir’de Mezarlıklar Sular Altında Kaldı

İzmir’de etkili olan sağanak yağış, Buca ilçesinde bulunan Yeni Gökdere Kabristanının sular altında kalmasına neden oldu.Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün günlerdir yaptığı uyarıların ardından, kuvvetli sağanak yağışlar İzmir...

İzmir’de Mezarlıklar Sular Altında Kaldı

banner390
İzmir’de etkili olan sağanak yağış, Buca ilçesinde bulunan Yeni Gökdere Kabristanının sular altında kalmasına neden oldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün günlerdir yaptığı uyarıların ardından, kuvvetli sağanak yağışlar İzmir ve çevresinde etkili oldu. Yağışlar, kimi zaman sürücü ve vatandaşlara zor anlar yaşatırken, kentteki hayatı da olumsuz yönde etkiledi. Buca ilçesinde bulunan Yeni Gökdere Kabristanı da, yağışlardan nasibini alarak sular altında kaldı. Mezarlık alanının eğimli olması nedeniyle biriken yağmur suları, tamamına yakını yeni olan mezarlıkların çökmesine yol açtı. Mezarlıklar adeta çamur deryasına dönerken, İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri de, mezarlıkların düzenlenmesi amacıyla bir çalışma başlattı. Olayı öğrenen bazı vatandaşlar ise, ölmüş yakınlarının mezarlarını kendi imkanlarıyla düzenlemeye çalıştı. İzmir Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin bölgede çalışmaları sürüyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.