banner417
banner425
23 Aralık 2014 Salı 11:52
39 Okunma
Kalp Ameliyatı Sonrası Geçirdiği Diş Apsesi Hayatına Mal Oldu
banner416
Kırşehir merkezde yaşayan 20 yaşındaki Fatma Eraslan, bir yıl önce geçirdiği kalp yetmezliği ameliyatı sonrasında hayata tutunmaya çalışırken azı dişinde meydana gelen iltihap hayatını kaybetmesine neden oldu.

Edinilen bilgiye göre, cumartesi günü akşam saatlerinde azı dişinde meydana gelen iltihaptan dolayı rahatsızlanan Eraslan, ailesi ile birlikte Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine gitti. Doğuştan kalbi delik olan ve kısa süre önce kalp ameliyatı geçiren Eraslan’a doktorlar müdahale etti. Doktorların dişindeki iltihabın kısa sürede vücuduna yayıldığını söylediği Fatma Eraslan’ın kalbi durdu. 20 yaşındaki Fatma, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

MİMARLIK FAKÜLTESİNİ KAZANMIŞTI

2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılında Selçuk üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünü kazanan Eraslan’ı ailesi kalbinde oluşan rahatsızlık nedeniyle fakülteye göndermezken, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Hacı Kaymaz, “Fatma kızımız doğuştan kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi görüyordu. En son gelişen olayda ise kızımızın dişinde ve vücudunda meydana gelen enfeksiyon nedeniyle hastanemizde yoğun bakıma aldık. Enfeksiyonun kalbi sıkıntıya sokmasından dolayı tedavi gördüğü yoğun bakım ünitesinde yaşamını yitirdi” dedi. Kalp-damar cerrahisi uzmanı Kamil Adalet ise, “Hastadaki herhangi bir enfeksiyonda antibiyotik tedavisi kullanılması gerekir. Antibiyotik yüzde yüz koruma sağlamasa da enfeksiyon ihtimalini azaltır” dedi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426