30 Ağustos 2016 Salı 18:40
12827 Okunma
Karaman'da FETÖ/PDY Kapsamında 39 Kişiden 27 Kişi Göz Altına Alındı

Karaman'da FETÖ/PDY’ye yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında gözaltı kararı alınan 39 kişiden 27 kişi gözaltına alındı. 

Edinilen bilgiye göre, darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturmalar kapsamında, Karaman Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele (TEM) ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekipleri, Karaman merkezli Gaziantep, Hatay ve Eskişehir ile Karaman'ın Kazımkarabekir ve Ermenek İlçelerinde bugün sabah eş zamanlı operasyon düzenlenmişti.

Yapılan operasyonlarda haklarında gözaltı kararı bulunan 39 çalışandan 27’si sabaha karşı evlerinde gözaltına alındı. Gözaltına alınan 27 kişi sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ifadeleri alınmak üzere Cumhuriyet Mahallesindeki İl Emniyet Müdürlüğü binasına götürülürken, 12 kişiyi yakalama çalışmaları devam ediyor.

Bu arada gözaltına alınan çalışanların evinde yapılan aramalarda 1 dolar ile Fetullah Gülen’e ait çok sayıda kitap ve örgüte ait dergiler ele geçirildi. Ayrıca şahısların cep telefonlarında Bylock programı da tespit edildi.Gözaltına alınanlar arasında veteriner, inşaat mühendisi, kaynakçı, taşeron işçisi, tarımcı, sekreter, fabrika işçisi, çiftçi, esnaf ve ev hanımlarından oluştuğu öğrenildi.

İşte gözaltına alınanlar ve aranan isimlerin listesi.

H.İbrahim K.
Şuayip G.
Mustafa G. 
Saadettin H.
Alime Y. 
Zeliha P.
Medine D.
Selman Ş.
Alev I.
Hacer K.
Tuğba Ş.
Mustafa U. 
Murat D.
Özcan İ.
Erkan D.
Osman D.
Halis Ö. 
Haydar Ç.
Halil A.
Hasan Ç.
Hüseyin E. 
İbrahim Ç.
Mustafa T.
Kemal K.
Kerem K.
Fatih Ü.
Ali K.
Ahmet S.
İbrahim K.
Faruk S.
Esma Y. 
Ahmet S.
Mustafa Ö. 
Ali K.
Ahmet K.
Hasan E
Salih H.
Ali K. 

Son Güncelleme: 02.09.2016 18:18
Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64