banner455

Karaman OSB'de Üretim Durdu

Karaman OSB'de Üretim Durdu

banner444

Karaman OSB'de Üretim Durdu

Karaman OSB'de Üretim Durdu

06 Mayıs 2015 Çarşamba 18:08
3749 Okunma
Karaman OSB'de Üretim Durdu
banner416
 Karaman’da kepçeyle toprak kazılması sırasında Karaman Organize Sanayi Bölgesine doğal gaz veren ana borunun patlaması sonucu sanayideki fabrikalara giden gaz akışı kesilirken, olayda ölen ya da yaralanan olmadı.
Karaman’da kepçeyle toprak kazılması sırasında Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) gaz veren ana borunun patlaması sonucu sanayideki iş yerlerine giden gaz akışı kesildi. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı.  
  Olay, Piri Reis Mahallesi Ereğli yolu üzerinde bulunan büyükbaş hayvan çiftliği alanı içerisinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, çiftlik içindeki bir alanda kepçeyle toprak kazıldığı esnada kepçenin OSB’ye gaz veren ana boruya değmesi sonucu büyük bir patlama oldu. Patlamanın duyulmasının ardından bölgeye çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. Kepçenin neden olduğu olay sonrasında OSB’ye gaz akışı kesildi. Patlamanın ardından gaz firması yetkilileri de bölgeye geldi. Polis gazın patlamasının yaşandığı alanı boşaltıp şerit çekerek güvenlik önlemi aldı. Enerya’nın Karaman İşletme Müdürü Abdulkadir Kılıç da patlamanın yaşandığı yere gelerek incelemelerde bulundu.
  Kılıç basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Kepçeyle kazı yapıldığı sırada kepçe OSB’ye giden çelik ana boru hattını patlatıyor. Çok şükür herhangi bir can kaybı yok. Ekiplerimizle birlikte olay yerindeyiz, çalışmalara başladık. Yaklaşık 5 saat gibi bir süre zarfında OSB’ye gaz vermeyi düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Son Güncelleme: 06.05.2015 20:46
Yorumlar

banner447

banner315

banner457

banner428

banner411

banner337

banner450

banner426

banner458