Karaman'da Büyük Anız Yangını

İtfaiye ekipleri yangınla mücadele ediyor

Karaman'da Büyük Anız Yangını

banner390
Karaman’da meydana gelen anız yangınında söndürme çalışmaları devam ediyor.
Edinilen bilgiler göre Karaman Merkeze bağlı Yollarbaşı Kasabasından Pınarbaşı köyü yolu ayrımında kalan civardaki araziler üzerinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.
Dumanların yükselmesi ile birlikte rüzgarın da etkisi ile ealev toğuna dönen yüzlerce dönüm arazide çıkan anız yangınına karşı Karaman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri ile çevre kasabalardan gelen yangın söndürme araçları ile anız yangınına karşı müdahale ediliyor.
İtfaiye ekiplerinin mücadele verdiği söndürme çalışmalarına yöredeki vatandaşlar da katılarak yardım ediyor. Söndürme çalışmalarının sürdüğü yangında doğada yaşayan hayvan varlığı da etkileniyor.
Ayrıca Kent Merkezinde 100. Yıl Caddesi Otogar istikameti üzerinde mezarlık civarındaki  bazı alanlarda küçük çaplı anız yangınlarının meydana geldiği öğrenildi. İtfaiye ekipleri buralara da müdahale ederek söndürme çalışmalarını yoğunlaştırıyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
beyinsizlik - 3 yıl önce
saman kafalı olmak böyle bişi anız nedir arkadaş o toprakta bir sürü canlı var tavşan köstebek kaplumbağa vs.. ekosisteme tamamen aykırı bilinçsiz hareket.