Karpit Bomba Gibi Patladı

Adana’nın Kozan ilçesinde bir evin bahçesinde hurmaların karpitlenmesi sırasında meydana gelen patlamlada maddi hasar oluştu.Edinilen bilgiye göre, Nevşehir’e götürmek için satın aldığı hurmaları sarartmak için Ağlıboğaz Mahallesi’ndeki...

Karpit Bomba Gibi Patladı

Adana’nın Kozan ilçesinde bir evin bahçesinde hurmaların karpitlenmesi sırasında meydana gelen patlamlada maddi hasar oluştu.

Edinilen bilgiye göre, Nevşehir’e götürmek için satın aldığı hurmaları sarartmak için Ağlıboğaz Mahallesi’ndeki evinin bahçesine indiren Muhammet Çekiç, hurmaların sararması için karpit tozu atarak üzerine branda çekti.

Karpitlenen hurmaların branda ile muhafaza altına alınmaya çalışıldığı sırada büyük bir patlama meydana geldi. Bomba gibi patlayan karpit, bir anda ortalığı savaş alanına çevirdi. Patlamada kasalar içerisinde bulunan hurmalar etrafa savrulurken çevredeki evlerin camları kırıldı.

Şiddetli patlama sonucu evleri sallanan mahalle sakinleri ise deprem oluyor sanarak sokağa fırladı. Mahalle sakinleri, böyle tehlikeli maddeye mahalle içinde izin verilmesine tepki gösterdi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.