banner417
banner425
26 Aralık 2014 Cuma 10:23
40 Okunma
Kendini Polis Olarak Tanıttı, 72 Yaşındaki Kadının Altınlarını Çaldı
banner416
Kayseri’de kendisini polis olarak tanıtan kişi, 72 yaşındaki bir kadının evine girerek altınlarını ve parasını çaldı. Yaşlı kadın ile boğuşan zanlı, montunun şapkasını evde düşürünce yakayı ele verdi.

Edinilen bilgiye göre, Şeker Mahallesi Şeker Sokak’ta meydana gelen olayda 17 yaşındaki M.B., kendini polis olarak tanıtıp Ayşe T.’nin (72) evine girdi. Burada yaşlı kadını, kendisinin polis olduğunu ikna den M.B., yaklaşık 60 bin TL’lik altını çaldı. Durumu fark eden Ayşe T. ile evin içinde boğuşan M.B., yaşlı kadını banyoya kitlemeye çalıştı. Boğuşma esnasında montunun şapkasını düşüren M.B., çağırdığı taksi ile evden uzaklaştı.

Yarım saat sonra dolandırıldığını anlayan Ayşe T., polisi arayarak yardım istedi. Yaşlı kadının evine gelen polis ekipleri, buradaki incelemenin ardından görgü tanıklarını dinledi. M.B.’nin eve ticari bir taksiyle geldiğini öğrenen polis ekipleri, mahallede bulunan taksi duraklarına giderek, zanlının eşkalini belirlemek için çalışma başlattı. Ekipler, çalınan altınların bozdurulma ihtimaline karşı Kazancılar Çarşısı’nda da önlem aldı. M.B.’nin evde düşürdüğü şapka ile üzerindeki mont uyunca, şahıs çaldığı altınlarla beraber kuyumcuda yakalandı. Polis ekipleri tarafından yakalanan M.B. gözaltına alındı.

M.B., sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426