Malatya’da 6 Ayda Uyuşturucu Suçlarından 64 Kişi Tutuklandı

Malatya’da, son 6 ay içerisinde emniyetin yaptığı operasyonlar sonucunda uyuşturucu suçlarından toplam 64 kişinin tutuklanarak cezaevine konulduğu açıklandı.Malatya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM)...

Malatya’da 6 Ayda Uyuşturucu Suçlarından 64 Kişi Tutuklandı

Malatya’da, son 6 ay içerisinde emniyetin yaptığı operasyonlar sonucunda uyuşturucu suçlarından toplam 64 kişinin tutuklanarak cezaevine konulduğu açıklandı.

Malatya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekiplerince 1 Mayıs 2014 ile 3 Kasım 2014 tarihleri arasında il genelinde ve yol kontrollerinde sokakta uyuşturucu madde satışı yapan torbacı olarak tabir edilen şahıslar ile uyuşturucu madde kullanan şahıslara yönelik olarak yapılan operasyonlarda; toplam 786 kilo 683 gram esrar maddesi, 2 bin 194 adet ecstasy hap, 369 kök kenevir bitkisi, 6 gram sentetik kannabinoid (bonzai) maddesi, 35 adet yeşil reçeteye tabi hap, 10 gram kokain maddesinin ele geçirildiği belirtildi.

Operasyonlar sonucunda toplam uyuşturucu suçlarından 217 kişi hakkında yasal işlem yapıldığı, 21 şahsın adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldığı ve 64 kişinin ise tutuklanarak cezaevine konulduğu belirtildi.

Bu arada, KOM Şubesi ekiplerince yapılan eğitim çalışmalarında ise 2 bin 912 öğrenci, 930 öğretmen, 162 anne-baba ve 387 kamu görevlisi olmak üzere toplam 4 bin 391 katılımcıya ulaşıldığı kaydedildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.