banner417
banner425
25 Ekim 2014 Cumartesi 13:06
110 Okunma
Manavgat Sele Teslim
banner416
Antalya’nın Manavgat ilçesinde 3 gündür aralıklarla yağan ve dün akşam saatlerinden itibaren şiddetini artırarak zaman zaman doluya dönüşen şiddetli yağış, hayatı olumsuz etkiliyor.

Manavgat Irmağı’nın Batı yakasında bulunan mahallelerin tamamı sular altında kalırken, çok sayıda iş yeri, ev ve araç sular altında kaldı.

Şiddetli yağış nedeniyle Manavgat merkezde birçok mahallede vatandaşlar evlerinden çıkamazken, Manavgat-Antalya karayolunda araçların geçişine izin verilmiyor. Türkbeleni’nin Antalya Caddesi’ne bakan bölümünde meydana gelen heyelan nedeniyle kaldırımlar toprak ve ağaçlarla doldu.

IRMAKTA SU SEVİYESİ YÜKSELDİ

Yağışlar Manavgat Irmağı’ndaki su seviyesinin de yükselmesine neden oldu. Su seviyesinin yükselmesi nedeniyle ırmak kenarında bulunan ev ve iş yerlerinde endişeli bekleyiş başladı.

Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, dün geceden bu yana devam eden yağmurun açtığı yaraların sarılması için Belediye, AFAD, ASAT, İtfaiye, Jandarma, Emniyet, DSİ, Orman İşletme Müdürlüğünün seferber olduğunu, can kaybının yaşanmamasının sevindirici olduğunu söyledi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426