banner417
banner444
27 Kasım 2014 Perşembe 12:42
43 Okunma
Mescit Cinayeti Davası Telefon Tapelerini Bekliyor
banner416
Eskişehir’de bir kişiyi mescitte vurarak ölümüne neden olduğu iddia edilen sanığın yargılanmasına devam edildi.

17 Ocak 2014 tarihinde 75. Yıl Mahallesi Selami Vardar Bulvarı’nda bulunan Şoförler ve Taşıyıcılar Kooperatifi’ndeki mescitte, Cem Sarıkan tabanca ile 3 el ateş edilerek öldürülmüştü. Olay sonrasında çalışma başlatan Cinayet Büro Amirliği ekipleri, mescidi gören güvenlik kameralarını incelemiş, Cem Sarıkan’ı tabanca ile öldürdükten sonra evine dönen sanık A.Ç.’nin olay sırasında üzerinde bulunan kıyafetleri yıkadığını belirlemişti. Gözaltına alınan şüpheli A.Ç., emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilmiş ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Cem Sarıkan’ın öldürdüğü ileri sürülen A.Ç.’in yargılanmasına 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşmada tutuklu sanık ve olayda hayatını kaybeden Cem Sarıkan’ın ailesi hazır bulundu. Duruşmada konuşan sanık A.Ç. işlemediği bir suçtan dolayı cezaevinde bulunduğunu belirterek, “Suçsuz yere cezaevinde yatıyorum. Psikolojim bozuldu” dedi.

Mahkeme heyeti eksikliklerin giderilmesi ve beklenen telefon tapelerinin gelmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. Duruşma sonrasında A.Ç.’nin annesi oğlunun işlemediği bir suçtan ötürü cezaevinde olduğunu dile getirdikten sonra baygınlık geçirdi. Bu sırada A.Ç. ile Cem Sarıkan’ın aileleri arasında kısa süreli sözlü tartışma yaşandı. Polis ekipleri iki tarafın arasına girerek duruşma salonundan çıkardı.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner445

banner296

banner426