30 Ekim 2014 Perşembe 16:01
18 Okunma
Müdür Alımlarını Protesto Etmek İsteyen Sendika Üyelerine Polis Engeli
Bursa’da müdür alımları için yapılan mülakat sonuçlarının gayrimeşru olduğunu iddia ederek protesto gösterisi yapmak isteyen sendika üyelerine polis engel oldu.

Mülakat sonuçlarını protesto etmek için Çarşamba mevkiinde bulunan Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğüne girmek isteyen sendika üyelerine çevik kuvvet ve polis ekipleri engel oldu. Milli Eğitim Müdürlüğüne giremeyen sendika üyeleri, yağan sağanak yağışa rağmen protestosunu gerçekleştirdi.

Türk Eğitim-Sen, Eğitim-Sen, Eğitim-İş ve Aktif Eğitim-Sen üyelerinin gerçekleştirdiği eylemde, müdür alımları protesto edildi. Grup adına konuşan Türk Eğitim-Sen Bursa Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu, "Mülakat sonuçlarını ve müdür kıyımlarını protesto etmek için toplanmış bulunuyoruz. Bursalılarla, eğitimcilerle derdimizi paylaşmak istiyoruz ama siz ise bizi içeri sokmuyorsunuz. Peşmerge’yi sokuyorsun, teröristi sokuyorsun, hastanende bakıyorsun, onlarla her türlü müzakereye varsın, iş eğitimciye gelince yoksun. Bir mülakat komedisi yaşandı, bu mülakatlara giren arkadaşlarıma sormak istediğim sorular var. Siz bu mülakat sonuçlarına göre vicdanen rahat mısınız? Değerlendirme sonuçlarını dahi açıklayamayan, listeleri veremeyen İl Milli Eğitim’in kapalı kapılar ardından neler çevirdiğini biliyoruz" dedi.

Açıklamanın ardından sendika üyeleri olaysız şekilde dağıldı.

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64