banner417
banner425
23 Ekim 2014 Perşembe 10:00
14 Okunma
Muhabirleri Gasp Eden Şebekeyi Jandarma Yakaladı
banner416
Bir devlet televizyonunda çalışan 2 muhabiri bıçakla yaralayan ve üzerlerindeki malzemeleri gasp ederek kaçan 4 şüpheli, jandarma tarafından düzenlenen operasyonla, olaydan 8 saat sonra Gaziantep’te yakalandı.

Alınan bilgiye göre, bir devlet televizyonunun Arapça yayın yapan kanalında muhabir olarak görev yapan Suriye uyruklu Adnan Ali ve Jaber Alsayadı, para karşılığında pasaport ve vize temin ederek Suriyeli vatandaşların Avrupa’ya gitmelerini sağlayan bir şebekeyle temasa geçti. Bu kişilerle internet üzerinden görüşme yapan muhabirler, kendilerini Suriyeli normal bir vatandaş gibi tanıtarak onlarla bir görüşme ayarladı. Gaziantep şehir merkezinde söz konusu şahıslarla buluşan muhabirler, yine bu şahıslar tarafından bir otomobile bindirilerek Şahinbey ilçesine bağlı Bağlarbaşı Mahallesi’ne götürüldü.

Organizatörlerle buluşarak yaptıkları görüşmeyi kayıt altına almak ve haber yapmak isteyen muhabirler, götürüldükleri yerde beklenmedik bir sürprizle karşılaştı. Kendilerini organizatör olarak tanıtan kişiler, muhabirleri araçtan indirerek üzerlerindeki tüm para ve malzemelerin kendilerine verilmesini istedi. Muhabirler ilk etapta direnmeye çalışsa da, saldırganların bıçakla saldırması sonucunda herhangi bir şey yapamadı. Saldırı esnasında Adnan Ali isimli muhabiri de bıçakla yaralayan şüpheliler, muhabirlerin üzerinde bulunan 3 bin dolar para, laptop, cep telefonları ve iki adet sırt çantasını gasp ederek olay yerinden kaçtı.

Saldırıya uğrayan muhabirler vakit kaybetmeksizin jandarmayı aradı. Bölgeye ulaşan jandarma ekipleri, olayla ilgili geniş çaplı bir operasyon başlattı. Muhabirlerin şüpheli şahıslarla facebook üzerinden yaptığı internet görüşmelerini inceleyen jandarma ekipleri, bu inceleme neticesinde şüphelilerin isimlerine ve adreslerine ulaştı. Ayrıca şüphelilerin kaçış güzergahında bulunan benzin istasyonlarındaki kamera görüntüleri de incelenerek, saldırganların kullanmış olduğu otomobil tespit edildi.

Şüphelilerin adresleri tespit edildikten sonra, cumhuriyet savcısının talimatıyla şafak vaktinde evlere baskın düzenlendi ve Suriye uyruklu S.H.S., H.H. ve A.Z. ile olayla ilgisi olduğu değerlendirilen Türk uyruklu H.B. isimli şüpheliler gözaltına alındı. Ayrıca, muhabirlerin üzerinden çalınan malzemeler de yapılan aramalar sonucunda bulundu ve sahiplerine teslim edildi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426