banner417
banner425
10 Kasım 2014 Pazartesi 17:22
53 Okunma
(özel Haber) Atatürk’ü Rüyasında Gören Mahkum Kurban Kestirdi
banner416
Hatay’ın Arsuz ilçesinde 4 yıl önce rüyasında gördüğü Atatürk için adak adayan mahkum, cezaevinde yatmasına rağmen bu yıl dördüncü kurbanını kesti.

Arsuz ilçesi Pirinçlik Mahallesi’nde ikamet eden ve cinayetten cezaevine giren Okan Taze (30) bundan 4 yıl önce bir rüya gördü. Rüyasında savaş alanında ölümün eşiğinde iken kendisini Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtardığını gören Taze, o günden bu yana Atatürk’ün ölüm tarihi olan 10 Kasım’da kurban kesiyor. 1,5 yıl önce cinayetten cezaevine geçen Taze’nin evinde toplanan yakınları bugün Atatürk için dua ettiler.

Saat 09.05’te 1 dakikalık saygı duruşunda bulunan vatandaşlar, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti ile Atatürk’ü yad ettiler.

Cezaevinde bulunan Taze, ailesine mektup yazıp 4 yıl önce gördüğü rüya üzerine başlattığı adağının devam ettirilmesini istedi. Mahkum Taze’nin isteği üzerine dana keserek kan akıtan aile tüm mahalle sakinlerini ve yakınlarını evlerinde topladı. Taze’nin kendisini Atatürk’e karşı minnet borçlu hissettiğini anlatan Mehmet Arslan, “Okan Taze bundan 4 yıl önce rüyasında Mustafa Kemal Atatürk’ü bir savaş meydanında kendisini ölümden kurtarır iken görmüş. Atatürk’e karşı kendisinin minnet borçlu olduğunu hisseden kader mahkumu Okan Taze adına burada toplandık. Taze’nin ailesi Atatürk’ün ruhuna kurban kesme niyetinde bulunmuştur” dedi.

Okunan Kuran tilavetinin ardından mahalle sakinlerine kurbanlık et dağıtıldı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426