(özel Haber) Sahte Altınları Paraya Çevirmek İsteyen Genç Çiftin Görüntüleri Güvenlik Kamerasında

Hatay’ın İskenderun ilçesinde, sahte altınları paraya çevirmek isteyen bir çiftin görüntüleri kuyumcunun güvenlik kamerasına yansıdı.İskenderun ilçesinde faaliyet gösteren bir kuyumcuda yaşanan olayda, imitasyon altınlarla kuyumcuya gelen...

(özel Haber) Sahte Altınları Paraya Çevirmek İsteyen Genç Çiftin Görüntüleri Güvenlik Kamerasında

banner390
Hatay’ın İskenderun ilçesinde, sahte altınları paraya çevirmek isteyen bir çiftin görüntüleri kuyumcunun güvenlik kamerasına yansıdı.

İskenderun ilçesinde faaliyet gösteren bir kuyumcuda yaşanan olayda, imitasyon altınlarla kuyumcuya gelen genç bir çift, sahte altınları kuyumcuya verip paraya çevirmek istediklerini söylediler. Kuyumcu Anıl Gümüş’ün altınları kontrol etmek istemesi üzerine şüpheli hareketleri ile dikkat çeken genç çift, getirdikleri altını bırakıp iş yerini terk etti. Olay güvenlik kamerasına yansıdı.

Piyasaya sahte altın sürmek isteyenlerin hedefinde yeni açılan kuyumcuların olduğunu kaydeden Anıl Gümüş, “Getirdikleri imitasyon altın 22 ayar olmakla birlikte üzerinde TSE toprak patenti bulunuyordu. Hemen her kuyumcunun fark edemediği bir durumu fark ettiğim için gururluyum. Bu altınlara tüm meslektaşlarımızın dikkat etmesi gerekiyor. Çünkü gerçek altın ile ayırmak oldukça güç" dedi.

İskenderun Emniyeti’nin genç çifti arama çalışmaları sürüyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.