Sandıklı’da 134 Bin Sahte İsviçre Frankı Ele Geçirildi

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde, kandırmak istedikleri bir kadına sahte İsviçre frankı satmaya çalışan zanlılar, polis ekiplerini görünce kaçarken, bıraktıkları çanta içinde 134 bin sahte İsviçre frankı ele geçirdi.Alınan...

Sandıklı’da 134 Bin Sahte İsviçre Frankı Ele Geçirildi

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde, kandırmak istedikleri bir kadına sahte İsviçre frankı satmaya çalışan zanlılar, polis ekiplerini görünce kaçarken, bıraktıkları çanta içinde 134 bin sahte İsviçre frankı ele geçirdi.

Alınan bilgiye göre; İlçesi Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği, piyasaya sürülmek üzere hazırlanan ve dolandırıcılıkta kullanılan sahte paralarla ilgili uzun süre bu kalpazanlık çetesini fiziki ve teknik takibe aldı. Zanlılar, dolandırmak istedikleri bir kadına sahte paralı vermek için anlaştıkları Yeni Sanayi sitesi bölgesine geldiler. Bu sırada polis ekiplerini fark eden çete üyeleri, içinde sahte paraların bulunduğu çantayı bırakıp kaçtılar. Polis ekiplerinin incelemesi sonucu çanta içersinde 900 adet 100’lük ve 880’adet 50’lik sahte İsviçre frangı ele geçirdi. Toplamda 134 bin sahte İsviçre frankına el konulurken, olayla ilgili kaçan şüphelilerin bulunması için çalışmalar sürdürülüyor.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.