Siirt’teki Kütüphanenin Yanması

Siirt Kültür ve Turizm Müdürü Cengizhan Başaran, kentte çıkan olaylarda kundaklanan Halk Kütüphanesi’nin yerine yeni bir kütüphane binası hizmete girdiği sırada eski kütüphanenin yeniden yakıldığı bilgisinin doğru olmadığını söyledi.Kütüphanenin...

Siirt’teki Kütüphanenin Yanması

banner390
Siirt Kültür ve Turizm Müdürü Cengizhan Başaran, kentte çıkan olaylarda kundaklanan Halk Kütüphanesi’nin yerine yeni bir kütüphane binası hizmete girdiği sırada eski kütüphanenin yeniden yakıldığı bilgisinin doğru olmadığını söyledi.

Kütüphanenin ikinci kez yandığı şeklinde çıkan iddiaları cevaplayan Başaran, “Siirt’te çıkan olaylarda halk kütüphanesinin yakılması nedeniyle bugün yeni bir kütüphane binasının açılışını düzenlenen törenle hizmete açtık. Ancak eski kütüphanenin tekrar yakıldığı dedikoduları yapıldı. Yaşanan ilk olayda zaten kütüphane kullanılamaz hale gelmiştir. Bugün ise, kütüphanenin alt katında bulunan arşiv bölümünden çıktığı sanılan dumanlar mahalle sakinlerinin dikkatini çekmişti. Durumun itfaiyeye bildirilmesiyle olay yerine ekipler geldi. Ancak ikinci kez kütüphanenin yakıldığı söylentilerinin daha sonra doğru olmadığı ortaya çıktı” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.