Su Almaya Başlayan Teknedeki Kaçak Göçmenleri Sahil Güvenlik Kurtardı

Adana’nın Karataş ilçesinden Yunanistan’a gitmeye çalışan 51 Suriyelinin yer aldığı tekne, su almaya başladığı sırada Sahil Güvenlik ekipleri müdahale etti. Aralarında kadın ve çocukların bulunduğu kaçaklar ekipler tarafından kurtarılırken...

Su Almaya Başlayan Teknedeki Kaçak Göçmenleri Sahil Güvenlik Kurtardı

Adana’nın Karataş ilçesinden Yunanistan’a gitmeye çalışan 51 Suriyelinin yer aldığı tekne, su almaya başladığı sırada Sahil Güvenlik ekipleri müdahale etti. Aralarında kadın ve çocukların bulunduğu kaçaklar ekipler tarafından kurtarılırken olası facia son anda önlendi.

Edinilen bilgiye göre, Karataş ilçesinde bir ihbarı değerlendiren ekipler, içerisinde kadın ve çocukların da bulunduğu bir tekneyi, sahilden 12 mil açıkta durdurdu. Ekipler 7’si çocuk, 16’sı kadın 51 Suriyelinin bulunduğu teknedeki kaçakları güvenli şekilde tahliye etti. Hava şartları dolayısıyla alabora olmak üzereyken durdurulan teknenin su almaya da başladığı belirlendi. Kaçakları Yunanistan’a götürmek için yola çıktığı anlaşılan tekne kontrollü şekilde sahile yanaştırıldı.

Ekiplerin zamanında müdahalesiyle ikinci bir tekne faciasının da yaşanması engellenmiş oldu. Suriyeli kaçaklar Adana Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi ekiplerine teslim edilirken, olaya ilişkin gözaltına alınan 5 kişinin tutuklandığı öğrenildi.

Öte yandan İHA’nın ulaştığı görüntülerde teknenin tıklım tıklım dolu olduğu gözlendi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.