banner417
banner425
15 Nisan 2012 Pazar 15:00
2093 Okunma
Tahta Köprüden Geçen 2 Kız Dereye Düştü,1'i Öldü,1'i Kayıp
banner416
Karaman'ın Ermenek İlçesi'ne bağlı Aşağı Çağlar Köyü'nde büyükbaş hayvan otlatmaya giden 17 yaşındaki Hava İzgir ile 23 yaşındaki Fadime Saraç, köprü olarak kullanılan tahtaların üzerinden geçerken dengelerini kaybedip dereye düştü. Suda boğularak ölen Saraç'ın cesedi köylüler tarafından bulunurken, kayıp olan İzgir'in bulunması için çalışma sürüyor. 

Olay, bugün saat 09.00 sıralarında Aşağı Çağlar Köyü Sugözü Mevkisi'nde meydana geldi. Hava İzgir ile Fadime Saraç, büyükbaş hayvanlarını otlatmak için Sugözü Mevkii'ne gitti. İzgir ile Saraç, burada Göksu Nehri'nden Güneyyurt Sulama Kanalı'na su akışını sağlayan derenin üzerine köylüler tarafından yapılan ve köprü olarak kullanılan tahtaların üzerinden geçerken, iddiaya göre dengelerini kaybetmeleri sonucu dereye düşüp suyun akıntısına kapıldı. Aileleri saat 10.00 sıralarında kızlarının eve dönmediğini görünce merak edip aramaya çıktı. Yapılan aramada suda boğularak ölen Fadime Saraç'ın cesedi düştüğü yerin yaklaşık 600 metre ilerisinde yakınları ve köylüler tarafından çıkartıldı. Hava İzgir'e ulaşılamayınca Jandarmaya haber verildi. Jandarma da Mersin İl Sivil Savunma Müdürlüğü Arama Kurtarma ekiplerini çağırdı. Hava İzgir'in bulunması için dalgıçlar tarafından yapılan arama çalışması sürüyor. 

Fadime Saraç'ın babası Muzaffer Saraç'ın geçen yıl eylül ayında, aynı bölgenin yakınında dereye düşüp suda boğulduğunu belirten muhtar İbrahim Başar, şöyle dedi: 

"Köprü yaklaşık 6 metre uzunluğunda ve 1 metre eninde. Köylüler tarafından yapılmış. Herhangi bir direk falan yok. Dere kenarına taşların üzerine konup asma köprü şeklinde kullanılıyordu. Çobanlar ve o bölgedeki tarla sahipleri kullanıyordu. İki kızımız da köprüden geçerken dengelerini kaybedip düşmüş."dedi.

Karaman Valisi Süleyman Kahraman, Ermenek ilçesine bağlı Aşağıçağlar köyünde asma köprüden geçerken dereye düşen teyze kızlarından birisinin hayatını kaybettiğini, diğerini ise arama çalışmalarının devam ettiğini söyledi. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Vali Kahraman, "Bugün sabah saat 10.10 sıralarında Kapız mevkisinde bulunan kendilerine ait hayvanlarına bakmaya giden Fadime Saraç (24) ile Havva İzgin (17), tahta köprüden geçtikleri sırada dengelerini kaybederek dereye düşmüşler. Olayın duyulmasının ardından jandarma ve köylüler yaptığı çalışma sonucu Fadime Saraç'ın cesedini dereden çıkardılar. Kayıp olan Havva İzgin'i ise bulma çalışmaları halen devam etmektedir" dedi. 

Vali Kahraman, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını da sözlerine ekledi.
Son Güncelleme: 15.04.2012 20:41
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426