Tunceli Valiliği’nden Yasak Açıklaması

Tunceli Valiliği, PKK mensupları tarafından merkeze bağlı Alacık köyü kırsalında yaptırılan mezarlık alanına gidişlerin engellenmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.Valilik tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:...

Tunceli Valiliği’nden Yasak Açıklaması

banner390
Tunceli Valiliği, PKK mensupları tarafından merkeze bağlı Alacık köyü kırsalında yaptırılan mezarlık alanına gidişlerin engellenmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “25.10.2014 tarihinde PKK terör örgütünün Tunceli Alacık köyü yakınlarında yaptıkları terörist mezarlığının açılışı ile ilgili olarak valiliğimiz tarafından yasaklama kararı alınmış olup belirtilen bölgeye araçların geçişine izin verilmemiştir. Bunun dışında ilimize giriş çıkışlarla ilgili herhangi bir engelleme bulunmamaktadır. Ayrıca sanal ortamda Tunceli’de Alevi vatandaşlarımızın mezarlıklarına girişlerinin engellendiğine dair haberler yer almaktadır. Adı geçen mezarlık tamamen bölücü terör örgütü üyelerine ait olup Alevi vatandaşlarımız ile herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. İçinde bulunduğumuz mübarek Muharrem ayında, Tuncelili Alevi vatandaşlarımızın bu provokasyonlara gelmeyip, sağduyulu davranarak Tunceli’nin huzurunun ve kamu düzeninin bozulmasına müsaade etmeyeceklerine inancımız tamdır.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.