banner417
banner444
22 Ekim 2014 Çarşamba 15:32
16 Okunma
Uğur Kurt’u Öldüren Polisin 6 Yıla Kadar Hapsi İsteniyor
banner416
Okmeydanı Cemevi’nde bir yakınının cenazesi için beklerken polisin açtığı ateş sonucu hayatını kaybeden Uğur Kurt’la ilgili yürütülen soruşturmada iddianame tamamlandı. Polis memuru hakkında ‘taksirle ölüme neden olma’ suçundan 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Okmeydanı’nda çıkan olaylarda cemevinde bir cenaze törenine katılmak üzere bekleyen Uğur Kurt başına isabet eden mermi ile hayatını kaybetmişti. Adli Tıp Kurumu Fizik İhtisas Dairesi’nin raporuna göre Kurt’u öldüren merminin atıldığı tabancanın TEM Şubesi’nde görevli Sezgin K.’ya ait olduğu tespit edilmişti.

Terör ve örgütlü suçlar savcısı Hasan Yılmaz tarafından hazırlanan iddianamede, polis memuru Sezgin K.’nin 21 Ağustos’ta savcılıkta verdiği, “Ateş ettiğim esnada civarda sivil kimse görmediğim gibi beni uyaran, bana seslenen kimse de olmadı” ifadelerine de yer verildi.

Savcılık olayda kasıt olmadığı tespitine vararak Sezgin K. hakkında ‘taksirle öldürme’ suçundan 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istedi. Hazırlanan iddianame onay için başsavcılığa gönderildi. Başsavcılık iddianameyi onaylarsa iddianame Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderilecek.

Olaydan 5 ay sonra hazırlanan iddianamede tek şüpheli olarak Kurt’un vurulduğu silahı kullanan polis memuru Sezgin K. yer aldı.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner445

banner296

banner426