banner417
banner425
28 Ekim 2014 Salı 15:02
18 Okunma
Valinin İsmi Kullanılarak Dolandırıcılık Yapmaya Çalıştılar
banner416
Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’ın adını kullanarak hayırseverleri arayan dolandırıcıların, engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye alınacağını belirterek para yardımı talep ettiği ortaya çıktı.

Manisa Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, "Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’ın adının kullanılarak hayırseverlerin arandığı ve iyi niyet duygularının istismar edilerek engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye alınması için para yardımı yapılması talebinde bulunulduğu öğrenilmiştir. Gerek Manisa Valisi Erdoğan Bektaş gerek Manisa Valiliği adına hiç bir hayırsever kişi ve kuruluş aranarak engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye alınması için yardım talebinde bulunulmamaktadır” denildi.

Hayırseverler başta olmak üzere vatandaşların uyarıldığı açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: “Hayırsever kişi ve kuruluşların, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş ve Manisa Valiliği adına kendilerini arayarak yardım talep eden bu şahıslara itibar etmemeleri, böyle bir durumla karşılaşmaları halinde ivedilikle valilik, kaymakamlık, emniyet, jandarma veya savcılığa iletmeleri kamuoyunun dikkatine önem ve saygıyla duyurulur.”

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426