Vicdansız anne bir günlük bebeğini cami avlusuna bıraktı

Karaman'da bir günlük bebek cami avlusunda terk edilmiş vaziyette bulundu


banner390
Vicdansız anne bir günlük bebeğini cami avlusuna bıraktı
İlgili Galeriye Git
 Cami avlusuna terk edilen yeni doğmuş Bebek, devletçe koruma altına alındı.

Yeşilada Mahallesi'nde bulunan Yeşil Cami bahçesinde çeşmeden su içmek isteyen  24 yaşındaki Cennet A. isimli genç kadın, avludaki şadırvanın yanında kundağa sarılmış vaziyette bir bebek gördü. Duyarlı kadın hemen polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. 112 acil servis ekipleri, bebeği Karaman Devlet Hastanesi'ne götürdü.

Hastane yetkilileri, bileğindeki plastik bilezikten dün öğle saatlerinde Karaman Devlet Hastanesi'nde doğduğunu tespit ettiklerini kız bebeğin annesinin S.G. (18) olduğunu belirledi.

Yetkililer, "Anne, kendi isteğiyle akşam saatlerinde taburcu edilmiş. Sağlık ekipleri tarafından hastanemize getirildiğinde Bebek üşümüştü ve karnı açtı. Bakımı yapıldı, sağlık sorunu yok" dedi. Fabrika işçisi olan annenin muhtemelen ikamet ettiği Mut ilçesine dönmüş olabileceği ihtimali üzerinde duran polis, bebeğin annesine ve yakınlarına ulaşmaya çalışırken, olayla ilgili soruşturma başlattı. 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Bünyamin - 3 yıl önce
bence annesi vicdanlıymış .. artık bu tür haberleri görünce düzce haberi ,öldürüp çöpe atan annelerin yanında vicdanlı sayılır.. toplum olarak bazı şeyleri tartışmanın zamanı geldi 18 yaşında çocuk bir anneden bir çocuk dünyaya geliyor...
Avatar
samimice.net - 3 yıl önce
maddi midir? yoksa manevi midir? bilemiyorum. ama toplumda gelecek günler için endişe verici bir eksen kayması yaşanmakta. acaba hata nerde ya da kimde? çocuğunu bırakan anne sadece bir sonuç. anne hatalı olmaya hatalı. acaba anneyi böyle bir sürece iten neden/nedenler nelerdir? ben de dahil toplum olarak kendimizi sorgulamalıyız diye düşünüyorum. vakit çok geç olmadan...