Yaşlı Kadın Cinayetine Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis İstemi

Eskişehir’de 84 yaşındaki kadını 18 yerinden bıçakladıktan sonra kafasını tuğla ile ezerek öldürdüğü iddia edilen sanık hakkında savcı, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ve 36 yıl hapse mahkûm edilmesini talep etti.30 Mayıs...

Yaşlı Kadın Cinayetine Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis İstemi

banner390
Eskişehir’de 84 yaşındaki kadını 18 yerinden bıçakladıktan sonra kafasını tuğla ile ezerek öldürdüğü iddia edilen sanık hakkında savcı, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ve 36 yıl hapse mahkûm edilmesini talep etti.

30 Mayıs 2014 tarihinde Kırmızıtoprak Mahallesi Aslan Sokak’ta bulunan bir apartmanda oturan Meliha Yiğitoğlu, 18 yerinden bıçaklanmış, tuğla ile kafası ezilmiş vaziyette bulunmuştu. Olay sonrasında başlatılan çalışmayla Yiğitoğlu’nu eski kiracısının oğlunun öldürdüğü tespit edilmişti. Ekipler, yaptıkları çalışma sonrasında 22 yaşındaki Barış Can İ.’yi yakalamış, sanık tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

84 yaşındaki Meliha Yiğitoğlu’nu öldürdüğü iddia edilen Barış Can İ.’nin yargılanmasına 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşmada avukatların yanı sıra tutuklu sanık da hazır bulundu. Adli Tıp Kurumundan gelen raporda sanığın cezai ehliyetinin bulunduğu belirtildi. Öte yandan duruşmada mütalaa veren savcı, sanık hakkında ‘Tasarlayarak Adam Öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet ‘Yağma’ suçundan ise 36 yıl hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti kararı açıklamak üzere duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.