banner417
banner425
10 Aralık 2014 Çarşamba 15:00
63 Okunma
Yedi Aydır Otomobilde Yatan Kız Girdiği Kadın Sığınma Evinden Kaçtı
banner416
Manisa’nın Yunusemre İlçesi Yarhasanlar Mahallesinde park etmiş bir araç içinde 7 aydır yaşayan M.T., girdiği kadın sığınma evinden kaçtı. Uzun uğraşlar sonucunda arkadaşım dediği Soner Y.’nin aracılığı ile kendisine ulaşılan genç kız, 3 saatlik çalışmanın ardından Aile ve Sosyal Politikalar Manisa İl Müdürü Murat Konan’ın ikna etmesi ile tedavisi yapılmak üzere Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesine kaldırıldı.

İddiaya göre, Denizli’de anne ve babasının boşanmasının ardından annesiyle yaşamaya başlayan M.T., 14 yaşındayken annesinin dostu tarafından cinsel tacize maruz kaldı. O yaşlarda psikolojisinin bozulması sebebiyle ortaya çıkan olay sonrası annesinin dostu tutuklanarak cezaevine gönderildi. Adli makamlar yaşanan olayın ardından genç kızı annesinin yanından alarak Denizli’de Çocuk Esirgeme Kurumu olmadığı için Isparta Çocuk Esirgeme Kurumuna yerleştirdi. Burada 1 yıl kalan, psikolojik sorunları nedeniyle 2010 yılında Manisa’ya gönderilen M.T. bir yıl önce reşit olunca çocuk esirgeme kurumundan kadın sığınma evine gönderilmek istendi. Kadın sığınma evinde kalmayı kabul etmeyen 19 yaşındaki M.T., arkadaşı S.Y.’e ait bir otomobil içinde 7 aydır yaşam savaşı verdi. M.T.’nin durumuna kayıtsız kalmayan mahalle sakinleri durumu polise bildirdi.

Mahalle sakinlerinin şikayeti üzerine olay yerine gelen polis, M.T.’i kaldığı aracın içerisinden çıkararak mahalleden uzaklaştırdı. Durumun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bildirilmesi üzerine devreye giren Aile ve Sosyal Politikalar Manisa İl Müdürü Murat Konan’ın kızla görüştü, kızı kadın sığınma evine gitmeye ikna etti.

Kadın sığınma evinde bakımı yapılan genç kız, kaldığı sığınma evinden firar etti. Arkadaşım dediği Soner Y.’nin aracılığı ile Murat Germen İlkokulu önünde kendisine ulaşılan genç kız, kadın sığınma evine tekrar yerleştirilmemek için kaçtı. Aile ve Sosyal Politikalar Manisa İl Müdürü Murat Konan ve ekibinin peşinden koştuğu genç kız, yaklaşık 3 saatlik çalışmanın ardından Manisa Merkez PTT Şubesi’nin arkasında yakalandı. İl Müdürü Murat Konan’ın tekrar ikna ettiği genç kız, tedavisi yapılmak üzere Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesine kaldırıldı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426