banner417
banner425
23 Aralık 2014 Salı 11:29
46 Okunma
Yılbaşı Öncesi Sahte İçki Operasyonu
banner416
Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yılbaşına hazırlık yaptıkları tespit edilen 4 sahte içki imalathanesi ile 17 ayrı adrese operasyon düzenledi. Şebekenin sahte içkileri, yurt dışından kaçak getirdiklerini söyleyerek piyasaya sürdüğü öğrenildi.

Bir istihbaratı değerlendiren Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sahte içki üreterek piyasaya süren bir şebekeyi teknik ve fiziki takibe aldı.

Ekipler, şebekenin İstanbul’dan içkinin ham maddesini getirdikleri, Adana’da bulunan 4 imalathanede şişelediği ve lüks mekanlara “Yurt dışından kaçak getirdik” diyerek sattıklarını tespit etti.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık 3 ay süren takibin ardından operasyon için düğmeye bastı. Özel Harekat, Terörle Mücadele, Çevik Kuvvet ve Asayiş ekiplerinin de katıldığı operasyona helikopter de havadan destek verdi. 17 adrese şafak vakti giren ekipler, 17 kişiyi gözaltına aldı. İmalathanelerde yapılan aramada ise satışa hazır 5 bin şişe içki, yaklaşık 4 bin boş şişe, 2 bin litre içki yapımında kullanılan ham madde ve çok sayıda içki markalarının etiketleri ile şişe kapakları ele geçirildi.

Bu arada, söz konusu sahte içki şebekesi ile ilgili olarak daha önce ara yakalama kararı ile gözaltına alınan 15’den 4’ünün tutuklanarak cezaevine gönderildiği öğrenildi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426