Yüksek Elektrik Akımı Az Kalsın Evi Yakacaktı

Kocaeli’de, bir evin elektrik panosunda çıkan yangın korkuya sebep oldu. Yangını söndürmeye çalışan 5 kişi hafif şekilde yaralandı.Olay, İzmit ilçesi Alikahya mahallesinde bir evde meydana geldi. Yaprak sokak üzerindeki bir evin elektrik...

Yüksek Elektrik Akımı Az Kalsın Evi Yakacaktı

banner390
Kocaeli’de, bir evin elektrik panosunda çıkan yangın korkuya sebep oldu. Yangını söndürmeye çalışan 5 kişi hafif şekilde yaralandı.

Olay, İzmit ilçesi Alikahya mahallesinde bir evde meydana geldi. Yaprak sokak üzerindeki bir evin elektrik panosuna yüksek akım gitmesiyle, elektrik panosu alevler içinde kaldı. Evin içerisinde de lamba ve prizlerin patladığı görülürken, alevleri söndürmeye çalışan 3 kişi dumandan zehirlendi. İki kişinin ise vücudunun çeşitli yerlerinde hafif yanık oluştu. Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine gelen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri yangına müdahale ederek kontrol altına aldı. Dumandan zehirlenen 3 kişi olay yerinde ayakta tedavi edilirken, vücudunda hafif yanık oluşan 2 yaralı ambulansla Kocaeli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Çevredeki bazı vatandaşlar sokak üzerindeki binaların elektrik tesisatlarının kanuna uygun olmadığını iddia ederek durumun 7 yıldır mahkemelik olduğunu söyledi. Vatandaşlar yetkili kurumları göreve çağırdı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ercan daş - 2 yıl önce
Binalar kanunauygun fakat belediye önce ruhsat verdi birçok ev oturma izni yap denetim vs yasal olan tüm izinleri aldı şimdi belediye vermiş olduğu ruhsatı ev yapılıp bittikten sonra iptal etti sorun bu