banner417
banner425
19 Aralık 2014 Cuma 09:12
24 Okunma
Aydın Ve İlçeleri İzmir’de Tanıtılıyor
banner416
Ege Bölgesi Aydınlılar Derneği tarafından İzmir’de düzenlenen ’1. Aydın Tanıtım Günleri’nde Aydın ve ilçelerinin zenginlikleri tanıtılıyor.

CHP Genel Başkan Yarımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Barış Altıntaş, Buharkent Kaymakamı Cemil Öztürk başta olmak üzere Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk, Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen açılış töreni; Aydın Büyükşehir Belediyesi kadın mehteran takımıyla renklendi.

Ege Bölgesi Aydınlılar Derneği Başkanı Necati Ünal yaptığı konuşmasında; "Aydın’ın Denizli ile İzmir arasına sıkışan bir şehir, sadece indir ve zeytin yetiştiği sanılan bir şehir olmadığını herkese göstermek istedik" dedi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Barış Altıntaş, dünyanın neresinde bir Aydın’ı varsa Aydın Büyükşehir’in onun yanında olacağını söyledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sırrı Aydoğan ise İzmir’de yaşanan Aydın esintisinden çok mutlu olduğunu, Aydın’ın tarihi ve ekonomik zenginlikleriyle dünyada eşi az bulunan bir kent olduğunu söyledi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ise yaptığı konuşmasında Aydın’ın tarihten bu yana tüm dünyanın dikkatini çeken bir yer olduğunu belirterek; "Aydın’ı hak ettiği yere elbirliği ile taşımak zorundayız" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından plaket törenine geçildi. Katılımcı Belediyelerin Başkanlarına ve yetkilileri ile katılımcı oda ve firmaların yetkililerine plaketleri verildi. Plaket töreni sonrasında kokteyle geçildi. Kokteyl sonrasında protokol üyeleri stantları gezdi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426