25 Kasım 2014 Salı 09:26
36 Okunma
Aydın’da Emniyet Tescilsiz Motosikletlere Karşı Savaş Açtı
Aydın Emniyet Müdürlüğü gerek asayişin sağlanması gerekse trafik güvenliği için tescilsiz motosikletlere karşı savaş açtı. Her ay yüzlerce tescilsiz motosikleti trafikten men etmelerine rağmen tescilsiz motosikletlerin bitmediğini belirten İl Emniyet Müdürü Adnan Taştan, “Tescilsiz motosikletler hem trafik hem çevre hem de asayiş yönünden ciddi sıkıntı oluşturuyor. Bunun yanında suçlarda genellikle tescilsiz motosikletlerin kullanıldığını tespit ettik” dedi.

Aydın’da vatandaşların şikayetlerinin önemli bir kısmını da tescilsiz motosikletlerin oluşturduğunu kaydeden İl Emniyet Müdürü Adanan Taştan, il genelinde tescilsiz motosikletlerle ilgili çalışmaların devam ettiğini belirtti. Özellikle hırsızlık olaylarında tescilsiz motosikletlerin kullanıldığını ifade eden Taştan, Aydın Emniyet Müdürlüğü olarak yaptıkları denetimde her ay onlarca tescilsiz motosikleti trafikten men ettiklerini buna rağmen sorunun devam ettiğini belirtti.

TÜİK Verilerine göre Aydın’da 104 bin 882 adet motosiklet bulunduğu belirtilirken ilde yaklaşık bu kadar da tescilsiz motosikletin bulunduğu belirtildi.

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64