banner417
banner425
01 Kasım 2014 Cumartesi 11:27
32 Okunma
Aydınlı Melisa Milli Takım Kampına Çağrıldı
banner416
Aydın’da, 7 Eylül Spor Kulübü orta saha oyuncusu 14 yaşındaki Melisa Dağlı, U-15 Kadın Milli Takım kampına çağrıldı.

İncirliova Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi 1’inci sınıf öğrencisi olan Dağlı, "Takımla birlikte idmanlara başladığımız ilk günden bu yana hep bir milli takım hedefim vardı. Takımımı çok seviyorum. Yıllardır hep birlikte maçlara çıkıyor çeşitli başarılar elde ediyoruz. Kadınlar futbol oynayamaz diye bir şey yok yeter ki istesinler, istedikleri zaman her şeyi yapabilirler. Çevremdeki bir çok kişi benim futbolcu olmamı yadırgıyor ama ben futbolu çok seviyorum. Artık futbol benim her şeyim" dedi.

Melisa’nın babası İrfan Dağlı kızının başarısından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, "Kızım takıma katılmak istediğinde bizde şaşırmıştık ama baktık ki çok istiyor ona destek olduk. 6-7 yaşından bu yana futbolun içerisinde. Kızımın başarıları beni de gururlandırıyor. Aileler kız veya erkek cinsiyeti ne olursa olsun, kendi isteklerine göre değil çocuklarının isteklerine göre, çocuklarının hayatına yön verip desteklesinler" şeklinde konuştu.

Melisa’nın annesi Seher Dağlı ise kızının sayesinde 7 Eylül Spor Kulübü’nün yöneticileri arasına girdiğini belirtti. Dağlı, "Kızımı idmanlarda ve okulunda hiç yalnız bırakmadım. Futbol sırf erkeklerin yapabileceği bir spor dalı değil. Çevremizdekiler benim kızım futbolcu dediğimde şaşırıyorlar. Melisa bu sporu çok severek yapıyor, bugüne kadar da çeşitli başarılarda ödüller aldı. İnşallah milli takımın A takımına kadar yükselir" dedi.

7 Eylül Spor Kulübü Başkanı Mustafa Yılmaz, daha önce oyuncuları Azize Erdoğan’ı da Mili Takım’a gönderdiklerini kaydederek, "Kızımızın hedefi milli takımdı, azmetti ve başardı. Kulüp, okul ve aile işbirliği ile başarılara imza atmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426