banner417
banner425
06 Aralık 2014 Cumartesi 11:39
71 Okunma
Başkan Öztürk’ten Seçilmiş Kadınlara Çiçek
banner416
Aydın’ın Koçarlı İlçesi’nin Belediye Başkanı Mutlu Öztürk, 5 Aralık Kadına Seçme ve Seçilme Hakkının tanınmasının yıl dönümü dolayısıyla seçilmiş kadınlara çiçek vererek tebrik etti.

Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk, Göndoğan Mahallesi’nin ilk kez seçilen kadın muhtarı Hanife Kırkuşu, CHP Belediye Meclis Üyesi ve Başkan Yardımcısı Gülşah Aydın Verim, AK Parti Belediye Meclis Üyesi Hatice Maraş ve belediyede çalışan kadınlara karanfil ve ayrıca bir demet çiçek verdi.

"KADINLARIMIZ BİZİM GÜÇ KAYNAĞIMIZDIR"

Türk kadınlarına genel seçimde seçme ve seçilme hakkı tanıyan Anayasa değişikliğinin 5 Aralık 1934’de TBMM’de kabul edildiğini hatırlatarak, bu tarihin aynı zamanda Dünya Kadın Hakları Günü olduğunu belirten Başkan Öztürk, “Bir toplumun uygarlık yolunda gösterdiği ilerleme, kadına verdiği değer, ona verdiği konum, hak ve sorumluluklarla doğru orantılıdır. Türk kadını asli görevi olan analık sorumluluğunu her zaman yerine getirmiş ve bu görevinden asla taviz vermemiştir. Kadınlarımız Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu hedeflerden olan ‘Muasır medeniyet seviyesine ulaşmanın’ en önemli güç kaynaklarındandır. Onların duyarlılığı, şefkati, ilgisi, bilgisi ve zekası sayesinde daha güzel yarınlara erişeceğimizden hiç kuşkumuz yoktur. Kadın ailenin temel direğidir. Sağlam, sağlıklı, iyi bir aile; güçlü bir halk, güçlü bir Devlet için temel koşuldur" dedi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426