Didim’de Banka Aldığı Dosya Masrafını Hacizle Geri Ödedi

Didim’den bir kişi, bankaya ödediği 5 bin 724 TL dosya masrafını hacizle geri aldı.Didim’de adını vermek istemeyen bir vatandaş ilçede şubesi bulunan özel bir bankadan kredi çekti. Çektiği krediden banka tarafından kendisinde dosya masrafı...

Didim’de Banka Aldığı Dosya Masrafını Hacizle Geri Ödedi

Didim’den bir kişi, bankaya ödediği 5 bin 724 TL dosya masrafını hacizle geri aldı.

Didim’de adını vermek istemeyen bir vatandaş ilçede şubesi bulunan özel bir bankadan kredi çekti. Çektiği krediden banka tarafından kendisinde dosya masrafı adı altında kesilen 5 bin 724 TL ücretin geri ödenmesi için Tüketici Hakem heyetine başvurdu. Başvuru neticesinde bankanın kestiği dosya masrafının tüketiciye geri ödenmesi kararı çıktı. Kararı eline alan vatandaş avukatı aracılığıyla bankayı arayıp durumu bildirdi. Banka yetkilileri parayı ödemeyeceklerini bildirmesinin ardından Avukat Resul Kanşıray bankaya haciz işlemi gerçekleştirmek üzere gitti.

Söz konusu olayla ilgili bilgiler veren Av. Resul Kanşıray “Biz dosya masrafının ödenmesi için 3 kez bankayı aradık fakat ödemeyeceklerini bildirdiler. Bizde bunu üzerine İcra Müdürlüğüne başvurduk ve haciz işlemi başlattık. Banka yetkilileri icra işleminin görünce parayı İcra Müdürlüğü hesabına yatıracaklarını söylediler. Müvekkilimiz adına olumlu sonuç aldık” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.