banner417
banner425
22 Kasım 2014 Cumartesi 09:28
15 Okunma
Diziler Çocukların Oyun Şeklini De Değiştirdi
banner416
Gerek televizyon dizilerindeki mafya dizileri gerekse bilgisayar oyunlarındaki şiddet içeren unsurlar çocukların oyun alışkanlıklarını da değiştirdi. Aydın’da oyuncak silahların bırakılması için çeşitli kampanyalar başlatılsa da özellikle erkek çocukların en önemli oyuncaklarından birisi silahlar oldu.

Yapılan araştırmalara göre çocukların yüzde 87’sinin vaktinin önemli bir bölümünü televizyon ve bilgisayar başında geçirdiği belirlenirken, özellikle filmlerde mafya liderleri rolüne üstlenen karakterlerin gelişim çağındaki çocuklar için rol model olduğu belirtildi. Aydın’da çeşitli sivil toplum örgütleri tarafından sık sık ‘Oyuncak tabancanı getir kitabını götür’ gibi kampanyalar düzenlense de özellikle erkek çocukların silah tutkusu artarak devam ediyor. Elektriklisinden, boncuk atana, lazerlisinden boya ve su püskürtene kadar firmaları tarafından her çeşidi üretilen oyuncak silahların çocuklara şiddete meylettirdiği belirtildi.

Her birinin sosyal paylaşım sitesinde hesabı da bulunan çocuklar profil resimlerini bile oyuncak silahlarla çektirdikleri hatıra fotoğraflarından seçmeye başladı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426