Doğanbey Tanıtım Merkezi’ne Kültür Turu

Kuşadası Belediyesi Kültür müdürlüğünün organize ettiği Doğanbey Köyü, Doğanbey Milli Park Tanıtım ve Ziyaretçi Merkezi gezisine katılanlar keyifli bir gün yaşadı.Kuşadası Belediyesi’nin işletmesini aldığı Milli Parkın, Söke...

Doğanbey Tanıtım Merkezi’ne Kültür Turu

banner390
Kuşadası Belediyesi Kültür müdürlüğünün organize ettiği Doğanbey Köyü, Doğanbey Milli Park Tanıtım ve Ziyaretçi Merkezi gezisine katılanlar keyifli bir gün yaşadı.

Kuşadası Belediyesi’nin işletmesini aldığı Milli Parkın, Söke bölümünde kalan Tanıtım ve Ziyaretçi Merkezi Kuşadalıları ağırladı. Belediyenin organize ettiği geziye katılanlar, Söke ilçesine bağlı Doğanbey Mahallesi, Büyük Menderes Deltası ile Doğanbey Milli Park Tanıtım ve Ziyaretçi Merkezini gezdi. Gün boyu keyifli bir ortamda geçen geziye, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, eşi Nil Kayalı, Meclis Üyeleri ile yaklaşık 150 kişilik bir Kuşadalı grubu katıldı. Tanıtım ve Ziyaretçi Merkezini Arkeolog Levent Kutbay gezdirdi, merkez ile ilgili bilgi verdi. Hisselerinin tamamı Kuşadası Belediyesi’ne ait olan Arya A.Ş. tarafından işletilen Milli Park Tanıtım ve Ziyaretçi merkezinin yılda 40 bini aşkın ziyaretçi ağırladığını söyledi. Kayalı, "Ziyaretçi merkezimiz muhteşem bir yer. Bana verilen bilgiye göre bu merkez 40 bin yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlıyor. Kuş gözlemciliği, botanik turu, doğa sporları, eko turizm programlarının uygulanması için önemli bir hizmet verilen bu tesisin eksiklerini giderip, daha kullanışlı hale getirilmesi için uğraşacağız" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.