Karpuzlu’da Aşure Günü Etkinliği

Karpuzlu Şehit Şenol Akar Ortaokulu’nda aşure günü düzenlendi.Muharrem Ayı dolayısıyla Karpuzlu Şehit Şenol Akar Ortaokulu tarafından düzenlenen aşure gününe Karpuzlu Kaymakamı Durdu Yusuf Arık, İlçe Belediye Başkanı Tuğrul Ozan,...

Karpuzlu’da Aşure Günü Etkinliği

banner390
Karpuzlu Şehit Şenol Akar Ortaokulu’nda aşure günü düzenlendi.

Muharrem Ayı dolayısıyla Karpuzlu Şehit Şenol Akar Ortaokulu tarafından düzenlenen aşure gününe Karpuzlu Kaymakamı Durdu Yusuf Arık, İlçe Belediye Başkanı Tuğrul Ozan, ilçe protokol üyeleri, okul öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Karpuzlu Belediye Başkanı Tuğrul Ozan, "Muharrem ayının matem ayı olmakla beraber, geleceğe yönelik kardeşlik ve barış tohumlarının da bu ayda atıldı. Muharrem ayı, Kur’an-ı Kerim’de kıymet verilen dört aydan biridir. Bizler farklı inançlara, fiziki görünüşlere ve farklı düşüncelere sahip olabiliriz ancak bir arada, dostluk içinde yaşayabilmek için bu kazanı örnek almalıyız. Kaynayan kazanda, farklılıkları ortaya çıkartarak ayrışmayı değil, birlik ve beraberlik içinde ortak bir tat yakalamayı hedeflemeliyiz. Okulumuz öğretmen ve öğrencilerine de böyle bir etkinliği düzenledikleri için teşekkür ederiz" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.