banner417
banner425
13 Kasım 2014 Perşembe 18:35
34 Okunma
Ortaklar’ın U 14 Ligi’ndeki Hedefi Türkiye Şampiyonluğu
banner416
Kurulduğu ilk yılda altyapı kategorilerinde iyi işler yapan Ortaklar Gençlikspor, bu sezon U 14 Ligi’nde Türkiye Şampiyonluğu’na göz dikti.

Ortaklar Gençlikspor’u çalıştıran Barış Kav, “Amatör altyapılara destek verilmemesi kulüplerin isteğini azaltıyor”diyerek ASKF’ye gönderme yaptı.

U 14 kategorisi için çalışmalarını sürdürdüklerini U 15 kategorisinde ise yollarına devam ettiklerini anlatan Barış Kav, “Bu sezon birkaç yeni oyuncu daha ortaya çıkaracağımızı düşünüyoruz.U-14 liginde Türkiye Şampiyonu olacağımıza inanarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. U 15 grubumuzda üç rakibimiz ligden çekildi. Amatör altyapılara destek verilmemesi kulüplerin isteğini azaltıyor.Bizim gibi başarılı kulüpleri teşvik etmek yerine oyuncularımızı ve bizleri gölgeleyerek Türk Futboluna en büyük zararı veriyorlar.”dedi.

“Takımlarında başarılı altyapı hocalarına,oyunculara,kulüplere teşvik vermez iseniz nasıl başarı gelir”diyen Kav, “Ağzınla kuş tutuyorsun ancak değer görmüyorsun.Başarılı oyuncular gözardı ediliyor. O zaman teknik adam ve altyapılara değer veren kulüplerin yavaş yavaş lige girmemesine ve oyuncularıyla bir monotonluğa girmesine sebep oluyor. Aydın ASKF amatör futbolu desteklemek yerine tamamen işi profesyonel takımların futbol şubesi görüntüsü ortaya koyuyor. Bu da amatör spor kulüplerini aşağıya çıkıyor” ifadelerini kullandı.

Amatör kulüplere ziyaretler yerine altyapılara malzeme,ücret,ulaşım ve sporcu taraması yapılması gerektiğini belirten Kav sözlerini şöyle tamamladı: ”Aydınspor 1923 ve Nazillispor penceresinden dar ve kolaycı bir bakış açısıyla futbolu ele alırlarsa, bizim gibi mahalle takımlarına yenilen profesyonel altyapı takımları seyretmeye devam edeceğiz”

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426