Söke’de Kaymakamlık Personeline Yangın Eğitimi

Söke İlçe Kaymakamlığı personeline yangın eğitimi verildi. Teorik eğitimin yanında personele yapılması gereken yangın müdahalesi uygulamalı olarak da anlatıldı.Söke İlçe Kaymakamlığı konferans salonunda gerçekleşen eğitim toplantısında...

Söke’de Kaymakamlık Personeline Yangın Eğitimi

banner390
Söke İlçe Kaymakamlığı personeline yangın eğitimi verildi. Teorik eğitimin yanında personele yapılması gereken yangın müdahalesi uygulamalı olarak da anlatıldı.

Söke İlçe Kaymakamlığı konferans salonunda gerçekleşen eğitim toplantısında AKOM (Aydın Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi) Şube Müdürü Vural Salman, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mustafa Kartal ve kaymakamlık personeli bulundu.

Toplantıda yangına sebep olan etmenler, yangın çeşitleri, yangında ilk müdahale, kurum içinde yangın güvenlik sorumlusunun koordinasyonuyla yangın halinde yapılması gerekenler hakkında açıklamalarda bulunan AKOM Şube Müdürü Salman, “Sizler yangına müdahale konusunda ne kadar çok bilinçlenirseniz olası bir yangın durumunda bizim işlerimiz o kadar kolaylaşır” dedi.

Bilgilendirme ve yangın eğitiminden sonra ise Kaymakamlık binası önünde itfaiye ekiplerince tutuşturulan mutfak tüpü uygulamalı eğitimle söndürülerek yangın tüpü ile müdahalede yapılması gerekenlere ilişkin bilgi verildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.