banner417
banner444
17 Ekim 2014 Cuma 17:07
14 Okunma
Söke’de Kitap Fuarı Açıldı
banner416
Söke Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte Söke’de kitap fuarı açıldı.

Belediye meydanında açılan kitap fuarı 26 ekim 2014 tarihine kadar açık kalacak. Orijinal, Evrensel, Bilgitek ve İnsan Okur yayın-kitap evlerinin stantlarının yer aldığı Kitap Fuarı’nda Söke Şairler ve Yazarlar Derneği, Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği, Aydın Tarih Eğitim ve Kültür Derneği’nin de stantları bulunuyor.

Söke Kitap Fuarı’nın açılış töreni yapıldı. Törene Söke Belediye Başkan Yardımcısı Fahri Sivrioğlu, Söke Belediye Meclisi Kültür Komisyonu Üyesi Hasan Çevik, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Saim Korkut, Daire Müdürleri, CHP Kadın Kolları Başkanı Nebahat Erten ve Kadın Kolları üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Açılış kurdelesini Söke Belediye Başkan Yardımcısı Fahri Sivrioğlu ve Kültür Komisyonu Üyesi Hasan Çevik birlikte kesti. Sivrioğlu konuşmasında; “Bize ilkokulda ‘kitap en iyi arkadaştır’ diye söylendi ve öğretildi. Ancak günümüzde çocukların en iyi arkadaşı maalesef akıllı telefonlar. Çocuklarımıza, gençlerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmalıyız. Bu türlü etkinliklerin artarak devam etmesi, kitap sanat ve edebiyatla yeni nesli ve tüm halkımızı buluşturacaktır” dedi.

Kitapseverlerin ilgisini çekmesi beklenen kitap fuarı, ilçede ilk kez düzenlenirken; kitap fuarının her gün saat 10.00 ile 24.00 saatleri arasında açık kalacağı belirtildi.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner445

banner296

banner426