banner417
banner425
09 Aralık 2014 Salı 09:17
23 Okunma
Söke’de ‘kökler’ Adlı Sergi Açıldı
banner416
Söke’de sanatçı Mehmet Akkaya’nın ‘kökler’ adlı resim sergisi açıldı.

Bedesten Sanat Galerisi’nde açılışı yapılan sergiye Belediye Başkanı Süleyman Toyran, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karakaş, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Saim Korkut, Söke Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Neriman Arslan’nın yanı sıra sanatseverler katıldı.

Serginin açılışını sanatçı Mehmet Akkaya ile birlikte yapan Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, “Çok özel bir serginin ilçemizde sanatseverlerle buluşmasından mutluyuz” dedi.

Ressam Mehmet Akkaya son çalışmalarıyla geçtiğimiz günlerde Aydın da Milli Aydın Bankası Sanat Galerisinde açtığı serginin ardından atölye çalışmalarını Sökeli sanatseverlerle buluşturdu. Yurt içinde katıldığı kişisel ve karma sergilerin yanı sıra İngiltere, Almanya gibi yurt dışında da birçok sergiye imza atmış olan sanatçı Sökelilerle de buluşmaktan dolayı mutlu odluğunu söyledi. Mehmet Akkaya; “Bu son seri çalışmalarımda sanatın köklerine inmek istedim. Bu yüzden Resim serimizin adını “kökler” olarak belirledim. İnsan dünya da var olduğundan beri iz sürdü, izler bıraktı. Tarih bu izlerle yazıldı. İnsanlık bu izlerin üzerinde yükseldi” dedi.

Ressam Mehmet Akkaya’nın Söke’deki Kökler adlı sergisi 19 Aralık 2014 tarihine kadar açık kalacak.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426